KULTURYSTYKA.PL > artykuły >

Mistrzostwa Polski J. i W.w Kulturystyce oraz J. w Fitness i F. Sylwetkowym - Kazimierz Biskupi 2002

Zapraszamy do naszego sklepu >>
 
Mistrzostwa Polski J. i W.w Kulturystyce oraz J. w Fitness i F. Sylwetkowym - Kazimierz Biskupi 2002

 

Organizatorem Mistrzostw był Urząd Gminy Kazimierz Biskupi-Referat ds. Sportu i Rekreacji.

Odbyły się one w dniach 02-03.11.2002 roku w Hali Sportowej w Kazimierzu B. Sama hala to dość nowoczesny obiekt i jak się okazało zupełnie wystarczający na tego typu imprezę.

 Poziom organizacyjny nie wzbudzał większych zastrzeżeń (pewne uwagi kierować można pod adresem bufetu mieszczącego się w hali zawodów, który serwował ubogie i zupełnie nie "sportowe" menu...). Zaś lokalizacja imprezy w tak małej miejscowości to z pewnością element programu propagowania tych dyscyplin sportu właśnie z dala od wielkich skupisk ludności i metropolii...

Atmosfera w Hali była kameralna i sprzyjająca oglądaniu imprezy tego typu.

 

 

W konkurencji Fitness juniorek młodszych najlepiej bodaj wypadła Paulina Pryłowska (pow. 160cm), która zbiera owoce swoich startów na imprezach seniorskich. Dopracowany program zaprezentowała również Paulina Świerzewska, zwyciężając w kategorii do 160 cm.

Fitness juniorek to bez wątpienia dominacja Patrycji Knopik, które ma już za sobą sporo startów, a w Kazimierzu zwyciężyła kategorię do 160 cm i "open". Za nią na podium była świetnie przygotowana Maja Wasilewicz (również druga w "open"), zaś trzecia była mistrzyni juniorek młodszych-Świerzewska

W kategorii pow. 160 cm swój drugi tytuł mistrzyni kraju zdobyła Paulina Pryłowska, która również skorzystała z możliwości startu w obu kategoriach wiekowych.

 

 Kulturyści rywalizowali w kategoriach do 75 i powyżej 75kg.

Wśród juniorów młodszych na uwagę zasługują dwaj zawodnicy-zwycięzcy swoich kategorii wagowych: Rafał Klimczuk (pierwszy do 75kg i 2 w tej samej wadze, ale wśród juniorów) i Dominik Hałas (pierwszy pow.75kg juniorów młodszych i trzeci w juniorach).

Obaj zaprezentowali duży luz i obycie sceniczne, połączone z niezłymi układami pokazów dowolnych.

W kategorii juniorów rywalizacja stała na jeszcze wyższym poziomie. 

Kategoria juniorów waga do 75kg:

3-Łukasz Dykty- "Olimp" Zabrze-niestety zawodnik ten poczynił niewielkie postępy w porównaniu z rokiem ubiegłym

2-Rafał Klimczuk-"Siłownia Ewa" Łomża-solidna sylwetka-mistrz "młodszej" kategorii wiekowej

1-Rafał Górka-"Efekt"Toruń- zawodnik prawie bez słabych punktów co potwierdził na M.Ś w Porto zdobywając srebrny medal.

 

Kategoria juniorów waga powyżej 75kg:

6-Sławomir Narkowicz-"Jurek" Gdynia- jego mocne punkty to masywna "góra"-plecy, barki i klatka, oraz ciekawy program dowolny pod mocną, agresywną muzykę. Słabsze to masa i rzeźba nóg.

5-Arkadiusz Michalik-"Aplauz" Warszawa- od zeszłego roku zawodnik ten nie poczynił znaczących postępów, szczególnie jeśli idzie o masę umięśnienia, co w połączeniu z niedopracowaną najmocniej rzeźba oraz słabymi warunkami (wąskie barki) i brakiem swobody w eksponowaniu umięśnienia nie mogło dać temu zawodnikowi wyższej pozycji.

4-Michał Gawryszewski-"KS Atlas Stara Miłosna"- mocne punkty to umięśnienie pleców i prążkowane tricepsy oraz ogromny luz i swoboda na scenie, niestety rzucały się w oczy braki w "masie".

3-Dominik Hałas-"Pako" Lublinmistrz w "młodszej" kategorii juniorskiej. Prezentował on sporą masę mięśniową przy dobrym przygotowaniu definicji oraz swobodnym pozowaniu.

2-Ireneusz Budrewicz-"Mega" Radom-najcięższy zawodnik imprezy (juniorów) -90kg masy o dobrej jakości.

1-Cezary Sadowski-"Olimpia" Warszawa-imponował świetną rzeźba całego ciała i "podcięciem" klatki piersiowej oraz m.naramiennych. Minusem jest brak zwartości sylwetki spowodowany wzrostem-co, po rozbudowaniu masy mięśniowej o dalsze kilogramy-nie powinno stanowić problemu (potwierdzeniem jego klasy jest zajęte w tydzień po M.P 5-mce na M.Ś juniorów w Porto)

 

Weterani rywalizowali w dwóch przedziałach wiekowych.

Kategoria weteranów do lat 49 waga do 80kg:

5-Janusz Kotłowski-zawodnik ze sporymi brakami w masie umięśnienia i kiepskim pozowaniu.

4-Andrzej Ziółkowski-proporcjonalnie zbudowany zawodnik o sporej masie mięśniowej, widziany by na podium przez niekórych-jednak minimalnie słabsza rzeźba mięśni zadecydowała o 4 pozycji

3-Andrzej Cugier- Mistrz Europy z 1986 roku powraca w niezłym stylu do czynnego sportu. Braki w rzeźbie przy sporej masie i ładnych kształtach pozwoliły na zajęcie 3 m-ca- Zawodnik w wywiadzie specjalnie dla SFD zapowiada starty w przyszłym roku i "mieszanie" w czołówce seniorów.

2-Krzysztof Gajewski-Niesamowita wprost rzeźba umięśnienia-godna dużo młodszych zawodników, niestety nie poparta właściwym rozmiarem masy.

1-Zbigniew Wiśniewski-również wspaniała rzeźba i dość spora masa mięśniowa (jak na wagę 80kg)

 

Kategoria weteranów do lat 49 waga powyżej 80kg:

5-Jarosław Wiatr-jednym zdaniem-zawodnik zaprezentował (z powodów znanych tylko jemu)przygotowanie na poziomie prawie zerowym. Najprawdopodobniej popełnił jakiś błąd w suplementacji lub diecie.

4-Jacek Czelusta-również odstawał poziomem od pierwszej trójki

3-Leszek Jagła-ten zawodnik startował już w tym roku, ale wśród seniorów, a z racji ukończonych 40 lat rozpoczyna karierę w kategorii weteranów-wróżę mu sukcesy. Zaprezentował to do czego przyzwyczaił swoich fanów-spora masa i niezłe przygotowanie definicji, jednak przyćmione nieco bardzo kiepskimi warunkami genetycznymi (szeroka talia, wąskie barki)

2-Robert Winogrodzki-mocne punkty to spore uda, m.skośne brzucha i rzeźba m.grzbietu. Musi jednak popracować nad masą

1-Andrzej Brzeziński-bezkonkurencyjny-ważący 117,5 kg nie miał przeciwników w tej kategorii.

Nadal słabym punktem tego zawodnika jest pozowanie, pozy są zbyt gwałtowne i krótko przytrzymywane, świetna masa i rzeźba to plusy, a gorsze punkty to "luźne" pośladki i dół grzbietu.

Zawodnik zajął tydzień póxniej 3-mce na M.Ś w Porto.

 

Weterani starsi powyżej 49 roku życia rywalizowali w kategorii "open":

4-Stanisław Pucka-wysportowany starszy Pan-niewiele jednak w jego formie z tradycyjnej kulturystyki, do czego nawykliśmy na zawodach.

3-Wiesław Czerski-Ogólny zarys sylwetki zachowany, jednak niestety widać już działanie czasu co powoduje słabsze przygotowanie pod kątem rzeźby i "pełności" mięśni.

2-Eugeniusz Krajewski- ładna sylwetka, przy niezłej jak na ten wiek masie i rzeźbie umięśnienia

1-Waldemar Nol-podobnie jak Brzeziński-klasa dla siebie-ważąc 114 kg zachował niezłą definicję (co widać na załączonych fotografiach) mięsni i kształty sylwetki-w Porto był 3-ci w swojej kategorii.

Ogólnie poziom sportowy imprezy wysoki i wyrównany-szczególnie wśród juniorów i fitness`ek.

Oceniając formę weteranów należy jednak pamiętać, że wiek niestety nieubłaganie odciska swoje piętno i sam fakt, ze mając 40 kilka i powyżej 50-ciu lat jeszcze stać zawodników na przygotowanie się do startu-świadczy o ich wielkiej duszy sportowej i godny jest naśladownictwa.

 


 
Dodatkowe materiały, zdjęcia i komentarze forumowiczów do artykułu znajdziesz na forum klikając TUTAJ
 

 
zobacz także - odżywki, suplementy, odchudzanie
 
Mistrzostwa Polski J. i W.w Kulturystyce oraz J. w Fitness i F. Sylwetkowym - Kazimierz Biskupi 2002 : mistrzostwa polski w kulturystyce, kulturystyka, fitness, mistrzostwa, Fitness, Sylwetkowym, sylwetk
Pomóż nam w ocenie artykułu - to zajmie tylko chwilkę! :-)
 
Jesteś 30469 osobą, która czyta ten artykuł.
Swoją ocenę przyznało 3 użytkowników. Średnia ocena - 10,0/10
 
Login SFD:   Hasło:   Ocena:    
autor / kontakt
 
Michail
 
michalsulew@kulturystyka.pl
 
1 styczeń 2002